REGENERACJA DPF

Właściciele aut z silnikami wysokoprężnymi coraz częściej są zainteresowani usługą regeneracji DPF. Kiedyś zapchane filtry należało często wymieniać lub usuwać. Nasz warsztat świadczy usługi, które polegają na regeneracji DPF. Jest to w pełni legalne i pozwala rozwiązać kłopot na dłuższy czas.

Jak przeprowadzana jest regeneracja DPF?

Filtry DPF, inaczej nazywane filtrami cząsteczek stałych zapychają się przez popiół i sadzę. O ile sadza może usunąć się automatycznie poprzez dłuższy czas jazdy na wyższych obrotach, o tyle popiołu nie da się usunąć samoistnie. W takim przypadku bardzo istotną kwestią jest regularna regeneracja filtrów DPF.

W pierwszej kolejności mechanicy za pomocą diagnostyki komputerowej oceniają stopień zużycia lub zabrudzenia filtra. Po dokonaniu oględzin filtr jest demontowany i sprawdzany. Kolejnym krokiem jest czyszczenie filtra za pomocą specjalistycznych sprzętów, potem jego płukanie i osuszanie. Mechanicy montują ponownie filtr z czujnikami, kasują błędy ze sterownika, a na koniec weryfikują poprawność działania układu.

Powyższe czynności pozwalają przywrócić niemalże 100-procentową sprawność filtra.

Jakie zalety daje regeneracja DPF?

Przede wszystkim regeneracja DPF pozwala przywrócić filtry do pełnej sprawności w niskiej cenie, a czas takiej naprawy nie jest długi. Niezwykle istotne jest to, że jest to proces w pełni legalny. Od dziś nie musisz się martwić zapchanymi filtrami. Nasza firma sprosta Twoim oczekiwaniom!

W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY RÓWNIEŻ NOWE WKŁADY FILTRÓW I KATALIZATORÓW.


CERTYFIKOWANY WYKONAWCA
GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

CO OFERUJEMY?

Filtry DPF z założenia powinny same się regenerować, jednakże w praktyce wygląda to trochę inaczej. W większości samochodów z silnikiem diesla DPF ulega uszkodzeniu. Zdarza się, że filtr przestaje spełniać swoje funkcje po kilku miesiącach jazdy. Poruszanie się pojazdem jedynie w terenie zabudowanym sprawia, że filtr może ulec uszkodzeniu szybciej. W układzie wydechowym znajdują się czujniki monitorujące na bieżąco przepustowość DPF. Jeśli ciśnienie przed filtrem wzrasta ponad określony poziom, oznacza to, że kanaliki filtra są wypełnione sadzą. Odpowiedni sterownik silnika doprowadza do maksymalnego zwiększenia temperatury w filtrze, co pozwala na wypalenie zgromadzonej sadzy. Zdarza się, że automatyczna regeneracja zawodzi. Wtedy można regenerować  filtry- regeneracja filtra  pozwala usunąć z niego większość zanieczyszczeń, które nie podlegają automatycznemu usunięciu pod wpływem wysokiej temperatury. Regeneracja  filtrów DPF jest właściwie tym samym, co ich naprawa. Zastosowanie regeneracji pozwala uniknąć konieczności całkowitej wymiany bądź usunięcia filtra.